piątek, 31 maja 2013

Kto gdzie siedzi?


 Kilka postów wstecz pokazywałam tablicę po, której można pisać kredą. Wspomniany post można w całości przeczytać klikając na poniższy link:

Tym razem również coś z wykorzystaniem "tablicowej farby" ale w zupełnie innym, kolorowym wydaniu.

Myślę, że post powinien zainteresować osoby, które dbają o ładne i niebanalne nakrycie stołu. Korkowe podkładki widoczne na zdjęciach mogą spełniać funkcję mniej formalnych winietek z imionami gości. Przydatne okażą się również wówczas gdy nie planujemy wcześniejszego rozstawiania talerzy na stole, ponieważ serwowane przez nas danie wymaga nałożenia go na talerze w kuchni czy w pobliżu grilla, a nie przy stole. Takie podkładki sprawią, że stół nie będzie wydawał się pusty i niekompletny oraz zabezpieczą nasz obrus przed niechcianymi i trudnymi do usunięcia plamami.

Korkowe maty można pomalować na niezliczoną ilość kolorów, w zależności od tego jaki charakter chcemy nadać naszej imprezie. Barwy proponowane przeze mnie doskonale pasują do imprez na świeżym powietrzu. 
Obrus w kratkę nadaje piknikowego klimatu a pastelowy niebieski stwarza radosną i beztroską atmosferę. Świetnie uzupełniałby się z zielonym otoczeniem ogrodu.
Drugą stronę podkładek można pomalować innym kolorem farby. Wystarczy wybrać ciemniejszy i bardziej szlachetny kolor, dodać obrus z surowego lnianego płótna, srebrne obrączki na serwetki, jasne wysokie świece i już mamy zupełnie inną odsłonę stołu (i pomysł na kolejny post :-)...), którą również można z powodzeniem wykorzystać podczas letnich przyjęć nie tylko w ogrodzie.

 Podkładki można również wykorzystać proponując gościom mini zabawę. Kredą wypisujemy wówczas na nich charakterystyczne cechy lub atrybuty związane z pracą wykonywaną przez  zaproszone osoby czy też zabawne powiedzonka, których najczęściej używają. Goście po ich przeczytaniu muszą zdecydować, które miejsce należy do kogo.
 Pamiętajmy, że jest to tylko zabawa i dobierajmy słowa rozważnie, tak by nikogo nie urazić.Podkładki można przecierać zwilżoną wodą ściereczką i są wielokrotnego użytku.
Proponowany przeze mnie zestaw składa się z 6 podkładek pomalowanych na dowolny kolor i kredy do pisania. Maty zapakowane są w płócienny woreczek ochronny. Do zestawu dodatkowo można dołączyć widoczne na zdjęciach podkładki pod kieliszki lub szklanki na, których również można pisać kredą. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz