niedziela, 17 kwietnia 2016

Family... Ramka rodzinna...


Nie da się nie zauważyć, że najczęściej robię ramki ze zdjęciem dziecka. 
Są to zwykle prezenty z okazji chrztu lub narodzin dziecka. 

Ramki przestrzenne, ostatnio nazywane 3D (też zauważyliście, że teraz wszystko MUSI być 3D a najlepiej 4D?) dają jednak dużo większe pole do popisu.

Mam w głowie kilkanaście/kilkadziesiąt pomysłów dotyczących innego ich wykorzystania.

Można zrobić świetną ramkę np. z budowy nowego domu, dokumentując kolejne etapy jego powstawania i zbierając pamiątki z tego okresu, np. rachunki, małe kawałki materiałów wykończeniowych itp.

Jeśli już jesteśmy przy nowych domach to warto również upamiętnić nasze stare lokum. W ramkę można włożyć zdjęcia, zapisać adres na ładnej karteczce, zachować kopertę z korespondencji, którą dostawaliśmy na tamten adres i zrobić odcisk klucza lub umieścić sam klucz jeśli go mamy. Można też zabrać ze sobą trochę ziemi ze starego ogródka lub zasuszyć kilka liści czy kwiatów.

Miłośników zwierząt może zainteresować ramka dotycząca ich pupili, które już nie żyją. W taką ramkę można włożyć np obrożę zwierzaka, jego ulubioną zabawkę, książeczkę zdrowia lub kawałek materiału z jego legowiska i oczywiście zdjęcie.

Chyba każdy podróżując zbiera bilety, mapki, ulotki, drobne pieniądze, piasek z plaży itp. Tylko co z tym zrobić po powrocie do domu? Zwykle nasze skarby lądują na dnie szafy w pudełku po butach i zaglądamy do niego raz w roku przy okazji większych porządków.
Czy nie fajnie byłoby mieć w domu miejsce gdzie tworzymy własną galerię wieszając ramki z każdej naszej podróży? 

Warto również zadbać o nasze pamiątki z dnia ślubu. Tu można wykorzystać mnóstwo rzeczy. Bukiet ślubny, zaproszenia, winietki na stół, muchę/krawat pana młodego, podwiązkę, menu, listę gości, elementy dekoracji, ryż czy drobne pieniądze, którymi obsypuje się nowożeńców...

Jak wspominałam możliwości wykorzystania ramek jest wiele, to było tylko kilka z nich...

 Tutaj przykład ramek o różnej tematyce, które już powstały

Wkrótce pojawi się kolejna ramka o tematyce piłkarskiej.

Ramka prezentowana poniżej jest prezentem, który moja klientka podarowała siostrze na wieczorze panieńskim. Wkrótce wychodzi ona za mąż i wyprowadza się do innego kraju. W ramce znajdują się zdjęcia wszystkich członków najbliższej rodziny.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz